ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Törene;  Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY, Devrek Belediye Başkanı Mustafa SEMERCİ, Cumhuriyet Savcısı Burhan GÖRGÜLÜ, İlçe Emniyet Müdürü Fahri KÜÇÜK,  Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Personel Ütgm Yıldırım YÖRÜK, Devrek Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA, okul müdürleri, öğretmenler, gaziler, askerler sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlama etkinliklerinin ilki sabah saatlerinde Cumhuriyet Alanındaki törenlerle başladı. Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Zafer YURTSEVENYENER tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Devrek Cumhuriyet Alanında düzenlenen kutlamalara geçildi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zafer Yurtsevenyener tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Yurtsevenyener konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün, milletimizin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 96. yıldönümü. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bugünde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.Unutmayınız ki, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayısın 95. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okunması, halk oyunları gösterisi grupların gösterileri ile sona ererken, grupların gösterilerinin ardından program sona erdi.

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.