ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DEVREKTE COŞKUYLA KUTLANDI.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DEVREKTE COŞKUYLA KUTLANDI.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Devrek İlçesinde de düzenlenen programlarla coşku içerisinde kutlandı.

Tören saat 10.00 da Cumhuriyet Alanında Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Atatürk ve Silah arkadaşları için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Atatürk Anıtına Devrek Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA tarafından çelenk sunuldu. Havanın yağışlı olması nedeniyle ve kutlama komitesince alınan karar gereğince Kutlama Programı Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Spor Salonunda devam etti.

Kutlama programında Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu Müdürü Atila GÜZELHAN günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Ardından öğrenciler adına Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu öğrencisi, bütün çocuklar adına konuşma yaptı. Daha sonra düzenlenen resim ve şiir yarışmasında ilk üç dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Yakup GÜNEY, Devrek Belediye Başkan V. Osman ERENOĞLU ve Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan ZÖHREYILDIZI tarafından ödülleri verildi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından  Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu, Fatih İlkokulu, İstiklal İlkokulu ile Macaristan ve Bulgaristanlı öğrenci grupları tarafından sergilenen halk oyunları gösterileri protokol ve diğer davetliler tarafından ilgi ile izlendi. Düzenlenen kutlamalara;Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan ZÖHREYILDIZI, Belediye Başkan Vekili Osman ERENOĞLU,BEÜ Devrek MYO Müdürü Yrd. Doç Dr.Sefa KOCABAŞ, Devrek Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA, Emniyet Müdürü Fahri KÜÇÜK, İl Genel Meclis Başkanı Vacit DURDUBAŞ, TSO Başkanı Ertan CİVAK, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet AKDEMİR, Gazilerimiz, diğer daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.