ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE RUHU İLÇEMİZDE YAŞATILDI

ÇANAKKALE RUHU İLÇEMİZDE YAŞATILDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101.yıldönümü dolayısıyla Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Çanakkale Zaferi’ni anlatan 120 adet fotoğrafın yer aldığı sergi açıldı. AKM’de yapılan serginin açılışı Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Devrek Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım Yörük, Devrek Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Görgülü, Belediye Başkanımız Mustafa Semerci ve AK Parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek tarafından yapıldı.

Çanakkale Zaferi’ni her yönüyle anlatan fotoğrafların yer aldığı sergi büyük ilgi gördü.

DEVREKLİ TARİHÇİ YAZAR OZAN BODUR’DAN MUHTEŞEM BİR KONFERANS

Devrek Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 101.yıldönümü dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında Araştırmacı Tarihçi Yazar Ozan Bodur’u Devreklilerle buluşturdu.

Kendisi de Devrekli Olan Yazar Ozan Bodur “Operasyon 1915 Çanakkale” isimli konferansında Çanakkale Zaferi’nde ortaya konan insanüstü mücadeleyi anlattı. Düzenlenen konferansa 7’den 70’e her yaştan vatandaş büyük ilgi gösterirken, katılımcılar konferansı baştan sona soluksuz takip etti. İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konferansına başlayan Bodur, memleketi Devrek’te hemşerileriyle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. İmkansızlıklar içerisinde kazanılan ve milletimiz için bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi’ni anlatan Araştırmacı Tarihçi Yazar Ozan Bodur, dinleyicilere zaman zaman duygusal anlarda yaşattı. Devrekli Yazar Ozan Bodur, konferansın sonunda Devrek Belediyesi tarafından Ortaöğretim Kurumlarına armağan edilen “Operasyon 1915 Çanakkale” isimli kitabını imzaladı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Belediye Başkanımız Mustafa Semerci, İl Genel Meclis Başkanı Vacit Durdubaş, AK Parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek, Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya, İlçe Müftüsü Mahmut Çakır, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

21-03-201621-03-201621-03-2016

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.