ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 93. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

CUMHURİYETİMİZİN 93. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

Devrek’te Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıl dönümü vatandaşların yoğun katılımı ile büyük bir coşku ve heyecan içerisinde kutlandı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Devrek Kaymakamı Yakup Güney ve Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci tarafından halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Devrek Kaymakamı Yakup Güney, “Ülkemiz üzerinde bulunduğu coğrafya itibarıyla politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedendir ki, binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Bugün ise yepyeni hesaplar yapılmaktadır. Sevgili öğretmenler, bilginin en önemli kazanım olduğu günümüzde, bilimin aydınlatıcı ışığında erdemli insan yetiştirmek düsturu ile gelecek nesiller yetiştiriniz. Sizler Cumhuriyeti koruyacak, payidar kılacak, yükseltecek ve yüceltecek kişilikli, nitelikli bireyler yetiştirdikçe, gaflet, dalalet ve hatta her türlü hıyanet sonuçsuz kalacak, Cumhuriyetimizin nice yıldönümleri huzur ve mutluluk içinde kutlanacaktır” diye konuştu.   

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen şiir, yarışma ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Yakup Güney, Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Yıldırım Yörük, tarafından ödülleri takdim edildi. Ödül törenin ardından öğrenciler tarafından şiirler ve kompozisyonlar okundu. Öğrencilerin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi.  Kutlama programı tören geçişi ile sona erdi

29-10-201629-10-201629-10-201629-10-2016

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.