ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVREK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ HAFIZLIK VE KURANI KERİM´İ GÜZEL OKUMA DALINDA İL 1.OLDU

DEVREK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ HAFIZLIK VE KURANI KERİM´İ GÜZEL OKUMA DALINDA  İL 1.OLDU

 

    Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğünce  her yıl düzenlenen  Anadolu  İmam-Hatip Liseleri arasında yapılan   Hafızlık ,Kuranı Kerimi Güzel Okuma ve Ezan okuma  yarışmaları Zonguldak ili  ve ilçe Anadolu İmam Hatipleri yarışmaları  29 Mart  Pazar günü Zonguldak İl Müftülüğü Konferans  salonunda Saat:13:30 da yapıldı. Yarışmaya  Zonguldak, Devrek ,Çaycuma ,Kozlu ,Ereğli ve Alaplı Anadolu  İmam-Hatip Liseleri Öğrencileri katıldılar.  Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri 2 birincilik  ve 1 üçüncülük derecesi elde ettiler. Hafızlık dalında yapılan yarışmada  Devrek Anadolu  İmam-Hatip Lisesi Öğrencisi Yunus Yasin ÖREN, Kur’an-ı  Kerim’i Güzel Okuma dalında  yine  Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi  öğrencilerinden  Enes ÖREN  İl  birincisi oldular. Ezan Okuma dalında da  Devrek Anadolu  İmam-Hatip Lisesi Öğrencisi  Furkan TOR   il üçüncülüğü elde etti. Yarışmaya çok sayıda, davetli katıldı. Birinci olan öğrencilere ödülleri Zonguldak Valisi adına Vali  Yardımcısı Vekili ve  Kozlu Kaymakamı Ahmet KARAKAYA tarafından verildi. Dereceye giren diğer öğrencilerin ödülleri ise İl Milli Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK ve İl Müftüsü Mürsel ÖZTÜRK tarafından verildi. Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencilerinden  Hafızlık yarışması dalında  birinci olan Yunus Yasin ÖREN Zonguldak ilini,  Bolu ilinde 12/04/2015  Pazar   günü ; Kur’an-ı  Kerim’i Güzel Okuma dalında İl birincisi olan Enes ÖREN ise Zonguldak ilini 26/04/2015  Pazar günü Kdz. Ereğli’de yapılacak olan bölge yarışmalarında  temsil edeceklerdir.

         İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA  ve Şube Müdürleri Cihan TURHAN ile Cihan  DURDUBAŞ  Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesini ziyaret ederek   yarışmalarda dereceye giren öğrencileri 1’er altınla ödüllendirdiler.Ayrıca Devrek Anadolu imam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği adına Dernek Başkanı Erdoğan ÖREN de  1’er altın takarak öğrencileri ödüllendirdi.

         Devrek Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Müdürü İsmail ÖZTÜRK Öğrencilerini  tebrik ederek, bölge yarışmasına katılacak öğrencilerinin, bölgedeki yarışmalarda da derece elde edeceğini ve iddialı olduğunu söyledi. Ve bölgede yapılacak olan yarışmalara  Devrek halkını davet etti.

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.