ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesinde KUTLU DOĞUM HAFTASI programı düzenlendi.

Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesinde KUTLU DOĞUM HAFTASI programı düzenlendi.

        Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından okulda “Kutlu Doğum Haftası” etkinliği düzenlendi. Bu yılDiyanet İşleri Başkanlığının ana tema olarak işlediği. "Tevhid ve Vahdet Gelin Birlik Olalım” adı altında kutlanan etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından okunan Kur’an-Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Öztürk,” Peygamberimiz, Efendimiz, Muhammed Mustafa’mızın dünyaya teşriflerinin 1445. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz Kutlu Doğum etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz. Allah’ın Resulü size ne getirmişse onu alın, sizi neden yasakladıysa ona son verin. Allah’tan korkun. Hiç kuşkusuz Allah’ın azabı şiddetlidir. İçinizden hayra çağıran, iyiliği emreden kötülükten alıkoyan bir topluluk bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır. Sevgili davetlilerimiz 470 öğrencisi ve yaklaşık 40 personeliyle okulumuz Peygamberinin izinde yürümektedir. Heyelan gibi bir afete rağmen kenetlenerek, yeni öğrencilerimizle birlikte mezunlarımız ve mensuplarımızla birlikte, sevenlerimizle birlikte yolumuza devam edeceğiz. Beyaz Bayrağıyla, İlçe Kalite Belgesiyle, Kuranı Kerimi Güzel Okuma ve Arapça metin canlandırma yarışmalarındaki il birincilikleriyle okulumuz 40 yıllık başarı hikayesine yenilerini eklemeye devam edecektir. Okulumuza bu süreç içinde yardımlarını esirgemeyen, Milletvekilimize, Valimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, MEB yöneticilerine ve Devrek Halkımıza teşekkür ediyorum. Önder İmam Hatip Okulları Başkanlığının kıymetli yöneticilerine teşekkür ediyorum, bize mobilyası ve kitaplarıyla Z Kütüphane hediye ettikleri için. bugün Kutlu Doğum Programımıza Çaycuma İlçe Müftümüz Mahmut Rauf Arcaklıoğlu hocamızı davet ettik. Yoğun programına rağmen bizim davetimizi geri çevirmedi kendisine şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli hocamdan bir isteğimiz var. Kendisi Peygamber Efendimizle ilgili mesajları verecektir. Bizim Okulumuzun 20 sınıfı Peygamber Efendimizin ruhuna 20 hatim okudular. Duasını konuşmanızın sonunda yaparsanız çok memnun oluruz” diye konuştu.
Programda Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu günün mana ve ehemmiyeti hakkında bilgiler verirken, yine aynı okulun öğrencileri de okudukları bir birinden güzel ilahilerle davetlilere unutulmaz dakikalar yaşattılar.

      Tören sonunda Devrek Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ödüller, Kuran-ı Kerim yarışmasında Zonguldak il birincisi olan ve Kastamonu ilinde yapılacak bölge yarışmasına katılacak olan Enes ÖREN , Arapça il birincisi olan Beyza Zeynep ORUÇ ile ikinci üçüncü olan yarışmada derece alan öğrencilerden Yunus Emre ÇAYIROĞLU, Yusuf ÇETİNKAYA ve Suna TEMEL´e kutlu doğum haftasına katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.