ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVREK HAMİDİYE ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 4006 BİLİM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

DEVREK HAMİDİYE ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 4006 BİLİM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.


  Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen ’4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ davetliler tarafından büyük ilgi gördü. İstiklal Marşı´nın ardından okul bahçesinde düzenlenen ve 51 projenin yer aldığı fuarın çalışmalarının 5 ay sürdüğü öğrenildi. Fuarda 121 öğrenci ve 16 danışman öğretmenin çalışmaları yer alıyor. Fuar ayrıca araştırma geliştirme ve bilgi araştırma projeleri özelliği taşıyor. Düzenlenen etkinlikte davetlilere hitap eden Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Müdürü Musa Eren, ” Bir toplumun kalkınması hiç şüphesiz ki eğitim ve bilimle olmaktadır. Okulumuz çağın gerektirdiği donanıma sahip yenilikçi, meraklı, araştıran, öğrenen ve öğreten nesiller yetiştirmeyi kendine temel hedef olarak belirlemiştir. Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi olarak bilimsel, sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel alanlarda gerçekleştirdiğimiz yeni projelerde birlikte olmayı umuyoruz” diye konuştu.
Tübitak tarafından da desteklenen programın açılışında müzik dinletisi ve halk oyunları sergilenirken, programa; Zonguldak Milletvekili Özcan ULUPINAR, Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY, Devrek Belediye Başkanı Mustafa SEMERCİ, Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA, TSO Başkanı Ertan CİVAK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cihan DURDUBAŞ,okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.