ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Abdullah TURAN’ın 2016–2017 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI MESAJI

DEVREK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Abdullah TURAN’ın  2016–2017 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI MESAJI

Bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır ki, gelişmiş, ilerlemiş ve dünyada söz sahibi bir TÜRKİYE için; bilgiyi üreten, paylaşan, insanlığın yararına sunabilen, çalışkan ve üretken, Vatan/ Millet aşığı nesiller yetiştirmekle mümkündür.

            Büyük önder Atatürk’ ün bizlere hedef olarak gösterdiği ‘Muasır Medeniyet’ seviyesinin ötesine ancak ve ancak eğitime ulaşabileceğimiz herkesin malumudur.

Eğitim ise sadece eğitimcilere bırakılarak istenilen sonuçların alınabileceği bir süreç değildir. Toplumun bütün dinamiklerinin eğitime katkı vermesi millet olarak hedefimize daha kısa sürede ulaşmamızı sağlayacaktır.

            Yeni bir Eğitim- Öğretim yılına başladığımız bu günlerde eğitim sürecinin temel aktörlerine seslenmek istiyorum.

            Saygıdeğer meslektaşlarım (Öğretmen Arkadaşlarım);

            Yukarıda sözünü ettiğim hedeflere ulaşabilmek için en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü, ülkemizin geleceği olan nesilleri yetiştirmek gibi ulvi bir görevimiz olduğunu sizlerle bir kez daha paylaşmak isterim. Bu görevimiz esnasında kesintisiz olarak bilgilerimizi yenilemeli, öğrencilerimize sevgi ve şefkatle yaklaşmalı, öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltmek ve yüceltmek için gayretkar olmalıyız. Bu bilinç ile görev yapan meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyor, yeni öğretim yılında başarılar diliyorum.

            Sevgili Öğrenciler;

            Ülkemizin geleceğinde alacağınız rolün bugünkü çalışmalarınızın karşılığı olacağı bilinci ile derslerinize çalışınız. Unutmayınız ki dünyanın en kaliteli okuluna da gitseniz çalışmadığınız sürece istediğinizi elde edemezsiniz.

Öğretmenlerinizi ve sizler için her türlü fedakârlığı yapan anne ve babalarınızı dinleyiniz ve onları üzmeyiniz. Tüketim dünyasında sizlere cazip gelebilecek tehlikelerin farkında olunuz ve onlardan uzak durunuz. Sizleri seviyoruz ve sizlere güveniyoruz.

            Kıymetli Veliler;

            En kıymetli varlıklarınız olan çocuklarınız bizlere emanettir. Bizler onları geleceğe hazırlarken sizlerle işbirliği yapmak zorundayız. Çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamak için, okul yönetimi ve öğretmenlerimiz ile sürekli dayanışma içinde olmanız hepimizi mutlu edecektir. Sizlerin ilgisi bizler için itici güç olacaktır.

            Eğitime yapılan yatırımların ülkemizin geleceğine yapılan yatırımlar olduğu bilinci ile ilçemizde ve ülkemizde eğitime katkı yapanlara, yardımsever Devrek Halkına şükranlarımızı sunuyorum.

 

            2016–2017 Eğitim Öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını, sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.