ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVREK İLÇESİ 2015-2016 YILI SENE BAŞI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DEVREK İLÇESİ 2015-2016 YILI SENE BAŞI MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

         2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Sene başı Müdürler Kurulu toplantısı 9 Eylül 2015 Çarşamba günü Devrek TSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi .                                

          Toplantıya başlanmadan önce şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

To             Daha sonra toplantıda bütün okul ve kurum müdürlerimizin hazır olduğu görüldü. Toplantıda 2014-2015 Eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi yapıldı.

2015-2016 öğretim yılının hazırlıkları a) Fiziki (Onarımlar) Yönden,  b) Personel Yönünden c) Araç-Gereç yönünden gözden geçirildi.

   Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA:"İlçemizde Karşıyaka 100.Yıl İlkokuluna 144000 TL´lik, Özbağı İlkokulu-Ortaokuluna 81420 TL´lik, Gazi Ortaokuluna 39000 TL´lik, Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesine 34600 TL´lik, Devrek Hamidiye Anadolu Lisesine 86500 TL´lik olmak üzere toplamda 385.520 TL´lik onarım yaz boyunca  yapılıp gerçekleştirildi.

   Diğer taraftan ihtiyaç belirten okullarımıza (Misakı Milli İlkokulu, Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu, Kuvayı Milliye Ortaokulu, Fatih İlkokulu, Özbağı Ortaokulu, 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu) ustalık masrafı okul aile birliğince karşılanmak üzere 35.000 TL lik plastik ve yağlı boya  dağıtıldı. Dolayısıyla okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına sorunsuz bir şekilde başlaması sağlandı.

Çalışma Takvimi hakkında bilgi verildi. Okullarımızın çalışma takvimi doğrultusunda çalışmalarını planlaması gerektiği belirtildi.

 Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA:"Yaklaşık olarak 150.00 adet Ücretsiz ders kitapları müdürlüğümüz koordinesinde Devrek ve Gökçebey ilçelerindeki tüm okullara ulaştırılmıştır. 28 Eylül 2015 Pazartesi okulların açıldığı gün öğrencilerimizin kitapları sıralarının üzerinde hazır olacaktır. " dedi.

2015-2016 Eylül ayı Mesleki çalışmaları ve sonuçların raporla bildirilmesi gerektiği ve il dışından gelen öğretmenlerimize kendi okullarına verilmesi için resmi mesleki çalışmaların yapıldığına dair yazı verilmesi gerektiği söylendi.

Maarif Müfettişlerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü denetimini bitirdiklerini ve bunun sonucunda gerekli belgelerin okullarımızdan da düzenli olarak isteneceği belirtildi.

Eğitim bölgesi ile okul kurul ve komisyonların düzenli olarak yönetmeliklere uygun olarak yapılması gerektiği belirtildi. 

Yıl Boyunca Kutlanacak Milli Bayramlar- Belirli Gün Ve Haftalar ile ilgili  okullarımızın görev paylaşımı yapıldı.

OGES - LYS yerleşmeleri değerlendirildi.  Sonuçları ve Başarıların artması için alması gereken önlemler konuşuldu.

Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA:"Yetiştirme kursları ile ilgili e-kılavuz yayınlandı, o kılavuzda belirtilen tüm hususlara dikkat edelim. Destekleme ve Yetiştirme Kursu ile ilgili ilçemizde Şube Müdürü Cihan TURHAN başkanlığında komisyon kuruldu.Bu komisyon yıl boyunca tüm okullarımızda ve halk eğitim merkezimizdeki kursların denetlenmesini, değerlendirilmesini ve takibini yapacaklardır." dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Satılmış TUNÇKAYA ve Şube Müdürlerimiz Cihan TURHAN ve Cihan DURDUBAŞ konular hakkında ayrıntılı bilgi verdiler. Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili okul müdürlerimizden istek ve temenniler alındıktan sonra;

Milli Eğitim Müdürümüz Satılmış TUNÇKAYA tüm yöneticilerin kurban bayramını kutladı ve yeni eğitim öğretim yılının ilçemize,ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle toplantıya son verdi.

 

 

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.