ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Devrek Kaymakamlığı, TSO Ve Devrek MEM Başarılı Öğrencilerini Çanakkale’ye Gönderdi.

Devrek Kaymakamlığı, TSO Ve Devrek MEM Başarılı  Öğrencilerini Çanakkale’ye Gönderdi.

           Devrek Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda Devrek’te bulunan ortaokul ve lise öğrencilerini 8-9 Nisan 2016 tarihlerinde Çanakkale , Gelibolu yarımadasını ve İstanbul’u  gezmek için Çanakkale Zaferinin 101. Yılında Çanakkale’ye gezi düzenledi.

          Düzenlenen geziye ilçemizdeki ortaokullardan TEOG sınavına giren ortaokul öğrencileri ile YGS sınavına giren lise öğrencileri katıldı. Öğrenci seçiminde sınavlarda üstün başarı gösteren ancak maddi bakımdan bu tür geziye katılamayacak öğrenciler okul yönetimi ve öğretmenler kurulunca seçildi. Geziye 10 ortaokul,6 liseden olmak üzere toplamda 48 öğrenci ve 4 öğretmen katıldı.

          Gezideki amaç hem Çanakkale’nin tarihi önemini anlatmak önümüzdeki dönemde girecek sınavlarda öğrencilerimizin motivasyonunu üst düzeye çıkarmaktır.

          Cumartesi sabah saatlerinde kaymakamlık önünden kalkan gezi otobüsündeki kafileyi Devrek Ticaret sanayi odası başkanı Ertan CIVAK, Genel Sekreter Cihat YABAN, Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA, Şube müdürleri, okul müdürleri , öğretmenler ve öğrenci velileri uğurladı.

 

           Gezi kafilesi 2 günlük gezinin ardından 10 Nisan pazartesi sabahı ilçemize geri döndüler. Görüşleri alınan bazı öğrenciler   mutluluklarını dile getirilerek ileri tarihlerde tekrar gideceklerini, gidemeyen arkadaşlarının da mutlaka gitmeleri gerektiğini dile getirdiler.

 

11-04-2016

 

11-04-2016

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.