ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVREK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN VELİLERE VE ÖĞRETMENLERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ

DEVREK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN VELİLERE VE ÖĞRETMENLERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ

Devrek Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TEOG sınavı öncesinde velilere ve öğretmenlere yönelik "İletişimin Pin Kodları" konulu eğitim semineri düzenlendi
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen seminerde Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay tarafından ’İletişimin Pin Kodları’ adlı sunum gerçekleştirildi. Velilerin çocukları ile ilgili ikili ilişkileri, öğretmenlerin ise öğrencileri ile diyalogları ele alındı. Verilen eğitim semineri ile ilgili bilgi veren Gurbet ALTAY, ”Öncelikle bizleri buraya davet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Satılmış TUNÇKAYA’ya teşekkür ediyorum. Biz yıllardan bu yana iletişimin pin kodları ile ilgili seminerler veriyoruz. Aynı telefondaki pin kodları gibi insanlarında iletişim kodları var. Bu kodları doğru bilmek lazım. Bu kodların başında samimiyet gelmektedir, birincisi bu. Yani siz ne olursanız olun samimiyseniz, kodu doğru giriyorsunuz demektir. Çocuklar çok hızlı gelişiyorlar, aynı şekilde beyinleri de çok hızlı gelişiyor. Velilerden onların seviyelerine inmelerini talep ediyoruz. Onlara arkadaşlığın yanı sıra anne ve baba olmaları istiyoruz. Normal ilişkilerimizde veliler olarak, ya anne baba oluyoruz ya da sadece arkadaş oluyoruz. Dolayısıyla da burada bir ikilem oluşuyor. Sonuç olarak sorunları çözmekte zorlanıyoruz” diye konuştu.
Programın ardından Satılmış TUNÇKAYA tarafından Gurbet ALTAY’a günün anısına Devrek Bastonu ve teşekkür plaketi verildi.

 

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.