ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVREK TE OKUL MÜDÜRLERİNE AFAD SEMİNERİ VERİLDİ.

DEVREK TE OKUL MÜDÜRLERİNE AFAD SEMİNERİ VERİLDİ.

Devrek Milli Eğitim Müdürlüğünce Afete Hazır Okul Kampanyası adı altında eğitim program düzenlendi.
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan program çerçevesinde Devrek ilçesinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Afete Hazır Okul Kampanyası İşbirliği Protokolü” çerçevesinde düzenlenen programda Okul Müdürleri  ve yetkili öğretmenlere yönelik eğitim programı düzenlendi. Zonguldak’tan yönetici olarak görev yapan Erdemir Anadolu Lisesi Müdürü ve AFAD İl Formatörü Engin MUTLU tarafından verilen eğitimde okul yöneticilerine Okul Afet ve Acil Durum Planları ve Okul Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi verildi.
Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonda 7 Ocak 2015 Çarşamba günü 9.30 – 13.30 saatleri arasında düzenlendi

 

Açılış programı öncesi okul müdürlerine hitap eden Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA, ”Değerli okul müdürleri bugün burada eğitim kurumlarında meydana gelebilecek afetlerle ilgili alınabilecek önlemler konusunda okul müdürlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ilgili arkadaşımız tarafından hazırlanan bir seminer verilecektir. Seminer afet konusundadır. Bildiğiniz gibi afet, insanlar için fiziksel, ekonomik, sosyal kayıplar doğuran, yaşantımızı kesintiye uğratan, imkanların yetersiz kaldığı, doğa ve insan kökenli olayların genel adıdır. Afet bir olaydan çok olayın doğurduğu bir sonuçtur. Afet can ve mal kaybı demektir. Can kaybı insan ve hayvandan oluşur, mal kaybı ise binalarımız, eşyalarımız ve tarlalarımız ve bahçelerimizden oluşmaktadır. Afetler öncesi toplumumuzun bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bizleri, velilerimizin daha bilinçli olabilmesi için bu eğitim programı düzenlenmiştir. Formatör arkadaşımız Sayın Engin MUTLU dan alacağınız bilgiler doğrultusunda öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendiriniz, planlamalarınızı da bu doğrultuda yapınız diye konuştu.

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.