ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVREK´TE OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE SÜT DAĞITIMLARINA BAŞLANDI

DEVREK´TE OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE SÜT DAĞITIMLARINA BAŞLANDI

2015-2016 eğitim öğretim yılının bugün ikinci dönemi başlamasıyla birlikte  Devrek’te anaokulu ve ilkokul öğrencilerimize okul sütleri dağıtılmaya başlandı.

  Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı´nın ortaklaşa yürüttüğü okul sütü programı kapsamında Devrek’te 7 okulda 2 bin 435 öğrenciye haftanın pazartesi, çarşamba ve cuma günleri süt dağıtımı yapılmaktadır. Devrek  Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya ve bölümden sorumlu  Şube Müdürü Cihan Durdubaş proje kapsamında Karşıyaka 100. Yıl İlkokulunda öğrencilere süt dağıttı.

 

 Süt tüketiminin yararlarından söz eden Tunçkaya, “Buradaki amaç, çocuklara küçük yaştan itibaren süt içme alışkanlığı kazandırmaktır. Süt tüketimi sağlık açısından yararlıdır. Bu kampanya birkaç yıldır başarılı şekilde devam ediyor. Süt özellikle büyüme çağında olan çocuklar için oldukça önemli, hatta yetişkinler içinde yaralıdır. Bu nedenle İlçemizde de haftanın üç günü olmak üzere 7 okulda 2 bin 435 öğrenciye süt dağıtımı yapıyoruz. Bunu yaparken velilerimizden okul müdürleri süte duyarlı olan öğrenciler için dilekçe alıyor ve sisteme işliyorlar. Ayrıca bugün süt dağıtımını yaptığımız Karşıyaka 100. Yıl İlkokulumuzun çatısını, konferans salonu ve tuvaletlerini2015-2016 Öğretim yılı başında yenileyerek daha güzel ve modern bir görünüm kazanmasını sağladık. Bu işleri yaparken ; Bizlere desteklerini esirgemeyen devlet büyüklerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz”dedi. 
Bu arada daha önce TOKİ tarafından Çaydeğirmeni Beldesine yaptırılan 24 derslikli TOKİ İlkokulu´da bugün yeni binasında eğitim öğretime başladı.
Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA 2.dönemdede tüm yönetici öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.