ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ 8. SINIFLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI

İLÇEMİZ 8. SINIFLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI

 Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘8. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması’ Sebahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi’nde yapıldı. Yarışmaya ilçede bulunan 8 ortaokulun 8’inci sınıfları katıldı.

  Düzenlenen yarışmaya Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Bölge, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer, İlçe Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Aziz Kalaycı, yarışmaya katılan okulların müdürleri ve ilçede bulunan diğer okulların müdürleri katıldı.

  Bilgi yarışması saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan yarışmanın açılış konuşmasını yaptı. Turan yaptığı konuşmada kitap okuma ve bilgi yarışmaları kültür haline getirmeyi ve katılımı arttırmaktan bahsetti. Turan konuşmasında şunları söyledi; ‘Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizde kitap okuma ve bilgi yarışmalarını kültür hale getirmeyi ve  katılımı olduğunca artırmayı istiyoruz. Fakat bir ön yargı var sonuncu olursak diye oluşmuş bir yargı bu. Önemli olan sonuncu ya da birinci olmak değil katılım gösterip burada bulunmak ve yarışmak. Amacımız bu ön yargıyı kırıp bütün olular için böyle yarışmalar düzenleyip katılımı en yüksekte tutmak. Okullarımız sadece sporda aldığı başarılar ya da katılımlarla anılmasın bilgi yarışmaları ve kitap okuma gibi faaliyetlerle de anılsın istiyoruz. Biz buraya eğlenmeye geldik siz sevgili davetliler ve yarışmacı öğrenciler sizde eğlenmenize bakın dereceler o kadar önemli değil’ dedi

 Yarışmanın jürisini Sosyal Bilgiler Öğretmeni Necip Özdağ Başkanlığında, Türkçe Öğretmeni Elif Şen, Matematik Öğretmeni Kamil Doğru, İngilizce Öğretmeni Hüsnü Ocakçıoğlu, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Fazlı Hatıl, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mevlüt Tunahan oluşturdu.

  Yarışmada öğrencilere matematik, fen bilgisi, İngilizce, din kültürü, Türkçe, başta olmak üzere 20 soru yöneltildi. 20 soru sonrası yarışan okulların eşit puanlarda olmasından dolayı dereceler belirlenemedi. Derecelerin belirlenmesi için altın soru uygulamasına gidildi. Altın soru uygulamasında eşitlik 9 uncu soruda bozuldu. Bozulan eşitlik sonrası Gazi Orta Okulu üçüncü,Yazıcık-Özbağı Orta Okulu ikinci, Ahmet Taner Kışlalı Orta Okulu birinci oldu. Ödül töreninden önce Sebahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Siyami Tığ ve öğrencilerinden oluşan bir koro davetlilere şiir ve türkü dinletisi sundu.

  Dereceye giren ve üçüncü olan Gazi Orta Okulu’nun ödülünü Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Bölge, ikinci olan Yazıcık-Özbağı Orta Okulu’nun ödülünü Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer ve birinci olan Ahmet Taner Kışlalı Orta Okulu’nun ödülünü Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan takdim etti. Katılan diğer okullara katılım belgeleri yarışmaya ev sahipliği yapan Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil ve yarışmanın Jüri Başkanı Necip Özdağ takdim etti. Ödül töreni sonrası davetlilere çeşitli ikramlar sunuldu.

18-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-2018

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.