ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ ÖĞRETMENİ SAYIN HALİME GÜNGÖR İL İKİNCİSİ OLARAK BAKANLIĞIMIZCA KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİNE DAVET EDİLDİ.

İLÇEMİZ ÖĞRETMENİ SAYIN HALİME GÜNGÖR İL İKİNCİSİ OLARAK BAKANLIĞIMIZCA KONYA ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİNE DAVET EDİLDİ.

 

 Milli Eğitim Bakanlığınca 81 ilimizden alanlarında başarılı olan öğretmenleri bir araya getirmeye yönelik düzenlenen programlar kapsamında, başarı sıralamasında birinci olan öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Gününde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayında düzenlenen resepsiyonda bir araya gelmişti.

   Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde 81 ilde başarı sıralamasında ikinci olan 81 öğretmeni Hz. Mevlana´nın 741. Vuslat Yıldönümü kapsamında Konya´da buluştular.

  Program, Konya Öğretmenevinde İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY´un açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanı Muhittin YILMAZ ve katılımcı öğretmenlerin konuşmalarıyla devam etti. Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bakanlık temsilcileri ve katılımcı öğretmelere hediye takdiminde bulunuldu. Buradaki törene İl Kültür ve Turizm Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÇIPAN katılarak öğretmenlerle bir araya geldi.

   Etkinlik çerçevesinde düzenlenen gezi programı Hz. Mevlana´nın Türbesi ve Mevlana Müzesi gezisiyle başladı. Müze Programı sonrası Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK misafirlere Konya yöresine ait yemek ikramında bulunarak öğretmenlerle bir araya geldi. Yemek sonrası Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali YILMAZ Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK´e çiçek takdiminde bulunarak ev sahipliği ve gerçekleştirilen organizasyona vermiş olduğu katkılardan dolayı memnuniyetlerini iletti.

   Yemek programı sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali YILMAZ, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Muhittin YILMAZ, Mahmut AĞIRMAN, Şube Müdürleri Güner ALTUN, Osman Nuri ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve öğretmenlerin katılımı ile ilimize ait tarihi, kültürel yerlerin gezisi ve şehir turu ile gezi programı sonlandırıldı.

   Hz. Mevlana´nın 741. Vuslat Yıldönümü kapsamında akşam saat 20.00’de Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde düzenlenen Türk Tasavvuf Müziği Konseri ve Şeb-i Arus Sema Ayini Programı ile etkinlikler tamamlandı.

   İlçemiz Misak-ı Milli İlkokulu Rehber Öğretmeni Sayın Halime GÜNGÖR tören sonrasında Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelerek yetkililere Şeb-i Arus törenleri ve Tasavvuf ile ilgili bilgiler sundu. İlk defa katıldığı törenlere bundan sonrada katılacağını ve eğitimcilerinde bu ve benzeri tören ve toplantılara katılmasını tavsiye ettiğini belirtti. 

    Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA ve diğer yetkililerde ilçemizi ve ilimizi güzel bir şekilde temsil ettiği için Sayın Halime GÜNGÖRE teşekkürlerini bildirdi.

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.