ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ.

İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıldönümünde ilçemizde düzenlenen törenlerle anıldı.

    Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY, Devrek Garnizon Komutanı Üsteğmen Yıldırım YÖRÜK, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan GÖRGÜLÜ, Devrek Belediye Başkan Vekili Osman ERENOĞLU, Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA,  siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, daire müdürleri, askerler ve muharip gaziler ve öğrenciler katıldı.

Program Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlandı. Saat 9.05’te tüm yurtta olduğu gibi Devrek’te’de hayat durdu. Sirenler eşliğinde gerçekleştirilen 2 dakikalık saygı duruşu sırasında gencinden yaşlısına tüm vatandaşlar  saygı duruşunda bulundu. Birçok esnaf kapısının önünde saygı duruşunda bulunurken , otomobillerden inen sürücüler de saygı duruşunda bulundu.2 dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Kültür Merkezi’ndeki programa geçildi. Burada da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Programın sonunda Devrek Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ´10 Kasım´ oratoryosu da davetliler tarafından büyük beğeni kazandı.

10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.