ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE CUMHURİYETİN 92. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

İLÇEMİZDE CUMHURİYETİN 92. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

 

    29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü ilçemizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kutlama törenine 28 Ekim tarihinde Atatürk Anıt’ına Devrek Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Devrek Belediyesi çelenklerinin sunumları ile başlandı. 29 Ekim Çarşamba günü ise Devrek Kaymakamı Yakup Güney makamında protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti. Tebrik kabulünün ardından Cumhuriyet Alanındaki programa geçildi.

Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım YÖRÜK ve Devrek Belediye Başkanı Mustafa SEMERCİ tarafından halkın ve öğrencilerin bayramı kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY, "Ülkemiz üzerinde bulunduğu coğrafya itibarıyla politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedendir ki, binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Bugün ise yepyeni hesaplar yapılmaktadır. Sevgili öğretmenler, bilginin en önemli kazanım olduğu günümüzde, bilimin aydınlatıcı ışığında erdemli insan yetiştirmek düsturu ile gelecek nesiller yetiştiriniz. Sizler Cumhuriyeti koruyacak, payidar kılacak, yükseltecek ve yüceltecek kişilikli, nitelikli bireyler yetiştirdikçe, gaflet, dalalet ve hatta her türlü hıyanet sonuçsuz kalacak, Cumhuriyetimizin nice yıldönümleri huzur ve mutluluk içinde kutlanacaktır” diye konuştu.

29 Ekim 2015 Perşembe Akşam 20.00 da Gençlik Merkezi önünde Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi.Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.