ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Devrek’te İlköğretim Haftası sebebiyle düzenlenen etkinliklerde protokol, öğretmen, öğrenciler ve veliler bir araya geldi. İlk etkinlik Devrek Cumhuriyet Alanında bulunan Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından haftanın anlam ve önemi hakkında davetlilere konuşan ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kendilerine, ailelerine, ülkemize ve tüm insanlığa yaralı, vatanının ve milletini seven, onu daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetiştirmeleri ilköğretimden itibaren başlayan eğitim süreci ile başlar.

   İlköğretim; çocuklarımız için maddi ve manevi kültürel değerlerini koruyarak gelecek nesillere aktaran, olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreçtir. Atatürk’ün gösterdiği Muasır Medeniyet seviyesine ulaşmanın en önemli basamağıdır.

   Değerli öğretmen arkadaşlarım; Bu büyük hedeflere ulaşmak, çocuklarımızı bu hedefler doğrultusunda yetiştirmek için en büyük görevin biz öğretmenlere düştüğünü en iyi sizler biliyorsunuz. Sizlerin temsilcisi olarak, bu görevimizi yaparken, öğrencilerimizi sevgi ve şefkatle kucaklayıp, onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalışacağımıza söz veriyoruz.

   Sevgili öğrenciler; Bugünkü çalışmalarınız sizin, ailenizin ve ülkemizin geleceğini belirleyecektir. Bu bilinçle derslerinize çalışınız unutmayınız ki dünyanın en kaliteli okuluna da gitseniz , en iyi öğretmenlerde den ders alsanız, sizler çalışmadığınız sürece istediğinizi elde edemezsiniz.

   Devrek ilçemizde bu eğitim-öğretim yılında 438 okul öncesi, 2 bin 102 İlkokul, 2 bin 274 Ortaokul, 2 bin 112 Ortaöğretim olmak üzere toplam 6 bin 926 öğrencimize 28 okul ve kurum, 600’ü aşan personelimiz ile hizmet vereceğiz. Her yıl olduğu gibi ilçemiz okullarında eğitim-öğretim yılı için gerekli hazırlıklar bu yıl da yapılmış, okullarımız eğitim-öğretime hazırlanmıştır. Bu çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, tüm kurum ve kuruluşlarına, tüm okullarımızın Okul Aile Birliği üyelerine, tüm yardımsever Devrek Halkına teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilçemiz, ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize zihin açıklığı, öğretmen arkadaşlarıma sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmesini diliyorum.  Cumhuriyetimizin kurucu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, eğitim şehitlerimizi rahmet-minnet ve şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum” dedi

   Tören alanındaki programın ardından Karşıyaka100. Yıl İlkokulu bahçesindeki etkinliklere geçildi. Burada öğrenciler tarafından okunan şiirler ve sergilenen halk oyunlarını ardından program sona erdi. Düzenlenen ilköğretim haftası etkinliklerine Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım Yörük, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, diğer daire müdürleri, şube müdürleri, öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

18-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-2017

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.