ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Devrek’te İlköğretim Haftası sebebiyle düzenlenen etkinliklerde protokol, öğretmen, öğrenciler ve veliler bir araya geldi. İlk etkinlik Devrek Cumhuriyet Alanında bulunan Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından haftanın anlam ve önemi hakkında davetlilere konuşan ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, ”Ülkemizin dört bir yanında yeni bir eğitim- öğretim yılının başladığı bu günde, millet olarak büyük bir coşku ve heyecan içindeyiz. Her yıl milletçe okuma - yazma yarışına başladığımız okullarımızın açıldığı ilk hafta tüm Türkiye de İlköğretim Haftası olarak kutlanmaktadır ve İlköğretim Haftası her yıl milletçe yeniden okuma -yazma yarışın başladığımız haftadır. Bugün Öğretmenlerimiz öğrencileri ile buluşmanın, çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığı, anne ve babalar da en az kıymetli varlıkları evlatları kadar sevinç ve heyecan içinde oldukları bir gün. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kendilerine, ailelerine, ülkemize ve tüm insanlığa yararlı- vatanını ve milletini seven ve onu daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetişmeleri ilköğretimden itibaren başlayan eğitim süreci ile başlar" dedi.

   15 Temmuz darbe girişiminden de bahseden Turan, "Bir uçurumun kenarından döndük. Türk Vatanı üzerinde işgal emelleri olan emperyalist devletler, içimize sızmış hain işbirlikçileri vasıtası ile emellerini gerçekleştirmek için bir darbe girişiminde bulundular. Hainlerin bu alçak girişimi büyük Türk milleti tarafından bertaraf edildi. Türk Milleti adeta 21-22 Haziran Amasya Genelgesinde yer alan ´Milletin İstiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır´ Düsturu ile 23 Temmuz 1919 Erzurum Kongresinde alınan ´Her türlü yabancı işgaline ve müdahalesine karşı millet hep birlikte direniş ve savunmaya geçecektir´ Kararını hatırlamış, bu topraklarda emelleri olanlara tarihi bir ders vermiştir. Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki, bu hainlerin emelleri hiçbir zaman bitmeyecektir. Düşmanın emellerini boşa çıkarmanın birinci yolu, ´Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır´ diyebilen, vatan, bayrak ve namus uğruna canını hiç düşünmeden feda edebilen, 15 Temmuz´un abidesi Ömer Halisdemir gibi vatan- millet aşığı nesiller yetiştirmekle mümkündür" diye konuştu.

 

   Tören alanındaki programın ardından Fatih İlkokulu bahçesindeki etkinliklere geçildi. Burada öğrenciler tarafından okunan şiirler ve sergilenen halk oyunlarını ardından davetlilere sunulan ikramlarla program sona erdi. Düzenlenen ilköğretim haftası etkinliklerine Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım Yörük, daire amirleri, öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

20-09-201620-09-2016

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.