ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMLIĞIMIZ TARAFINDAN OKUL GÜVENLİĞİ VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

KAYMAKAMLIĞIMIZ TARAFINDAN OKUL GÜVENLİĞİ VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında ilçemizdeki okulların eğitim öğretime başlaması nedeniyle daha sağlıklı ve güvenli eğitim öğretim ortamlarının oluşturulabilmesi amacıyla Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY başkanlığında, İlçe Emniyet Müdürü V. Ferdi KUYU, İlçe Jandarma Komutanı  Üsteğmen Serkan KOPARAN, Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA, Devrek Belediye Başkanlığını temsilen Recep CİVELEK, Milli Eğitim Şube Müdürleri Cihan DURDUBAŞ ve Cihan TURHAN, ilçemizdeki ilk orta ve lise müdürlerinin katılımı ile Okul Güvenliği İşbirliği toplantısı gerçekleştirilmiştir.

10.11.2015 tarihinde Devrek Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan güvenlik ve işbirliği toplantısında, öğrenci ve okul güvenliği, trafik düzenlemeleri, taşımalı eğitim uygulamaları, okul kantinleri, öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması ile ilgili konular, öğrenci ve velilere yönelik bilinçlendirme çalışmaları ve planlamalar görüşüldü. Toplantıda tüm okul müdürleri kendi kurumları ile ilgili bilgilendirmede bulundular. Kurulda alınan ve yıl boyu alınabilecek önlemler konusunda görüşmeler yapıldı.


İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ve uygulamada olan “Okul ve Çevresinde Alınacak Tedbirlerle İlgili Eylem Planı” okul müdürlerine detaylıca anlatılarak “ilçemizdeki her okul için okul polisi” uygulamasının yürürlüğe konulduğu belirtildi. Benzer uygulamanın sorumluluk sahası içerisinde İlçe Jandarma Komutanlığı tarafınca da uygulanması kararlaştırıldı.

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.