ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphaneler Haftasında İlçemizde Z-KÜTÜPHANE Açılışı Gerçekleştirildi.

Kütüphaneler  Haftasında İlçemizde Z-KÜTÜPHANE Açılışı Gerçekleştirildi.

      Devrek’te ilk kez bir ortaokula kurulan Zenginleştirilmiş Kütüphane hizmete girdi. Kütüphanenin açılışına Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım Yörük, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Serkan Koparan, TSO Başkanı Ertan Civak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, AKP İlçe Başkanı Serdar Kelebek,Okul Aile Birliği üyeleri, şube müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

      1500 Adedi Bakanlığımız bütçesinden ve 3500 adedi mali imkanlarla sağlanan yaklaşık 5 binin üzerinde kitap ve derginin yer aldığı kütüphanenin açılışında konuşan okul müdürü Atilla Güzelhan, "Günümüzde öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek, öğrenciyi okuldan ve eğitimden uzaklaşmaya doğru itmektir. Milli Eğitim Bakanlığının ´Okullar Hayat Olsun´ projesi ile okulumuzdaki kütüphane değiştirilmiş ve zenginleştirilmiştir. İçerisinde temel eserleri de barındıracak Z kütüphanemiz, bilgi teknolojisi sınıfıyla kütüphanemizi bir araya getirerek ve okulumuzun giriş katına konumlandırılarak öğrencilere 07.00-19.00 saatleri arasında hizmet sağlayacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

     Milli Eğiitm Müdürü Satılmış TUNÇKAYA "Z-Kütüphane Bakanlığımızca ilçemize tahsis edilen 90000 TL´lik ödenekle yapıldı.Kütüphane için öğrenci sayısı 720 olan ve en fazla öğrencinin barındığı Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulunu seçtik ancak ilçemizdeki tüm okullarımızdaki öğretmenler, öğrenciler ve velilerimiz haftasonları da dahil olmak üzere bu kütüphaneden faydalanabilirler.İlçemize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun." dedi.

     Milli Eğitim Bakanlığının destekleri ile Devrek’te faaliyet Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu´nda hayata geçirilen Z kütüphane´nin açılışında söz alan Devrek Kaymakamı Yakup Güney ise, "Öğrencilerimizin eğitimine renk katacak güzel bir kütüphane hazırladık. Buradan Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum. Yine kütüphanenin bu aşamaya gelmesine yardımcı olan, projesini hazırlayan okulumuzun idarecilerine ve öğretmenlerine ben teşekkür etmek istiyorum. Bu anlamda ilgililere yeniden teşekkür ediyor, buradan gelecekte yetenekli bireyler yetişeceğine inanıyorum” diye konuştu.

     Kütüphane açılışının ardından Kaymakam Yakup GÜNEY ve beraberindekiler okul ve çevresini gezerek incelemelerde bulundu. Okula yaptırılması planlanan HALISAHA ile ilgili olarak; Belediye,Özel İdare ve İlçe Spor Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı

     Kütüphane açılışından sonra okul yönetimi tarafında gelen misafirlere ikramlarda bulunuldu.

01-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-2016

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.