ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB TARAFINDAN ZONGULDAK İLİNDE SADECE DEVREK VE ÇAYCUMA DA YAPILACAK OLAN TIMSS SINAVI 25 MART 2015 TE AHMET TANER KIŞLALI ORTAOKULUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

MEB TARAFINDAN ZONGULDAK İLİNDE SADECE DEVREK VE ÇAYCUMA DA YAPILACAK OLAN TIMSS SINAVI 25 MART 2015 TE AHMET TANER KIŞLALI ORTAOKULUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

25 Mart 2015 Çarşamba günü Devrek Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulunda Uluslararası Matematik ve Fen Bilimleri TIMSS/Trends in International Mathematics and Science Study), Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu IEA’nın (International Association of Educational Achievement) dört yıl aralıklarla düzenlemiş olduğu 8. Sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanlarında kazandıkları bilgi ve becerileri değerlendirmeye yönelik, bir sınav yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Müdürlüğünün 81 il, yüzbinlerce okul ve sınıf arasından bilgisayar kurası ile seçmiş olduğu Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu  8/C sınıfı öğrencilerine şimdiden başarılar dileriz.

Sınav 25 Mart 2015 Çarşamba günü okulumuz 8/C sınıfında saat 09.00 ‘da başlayacak saat 11.30’da bitecektir.

TIMSS’de ülkemizi dünya platformunda temsil edecek öğrencilerimize öncelikle zihin açıklığı diler ardından başarı ile bayrağımızı listenin üst sıralarında dalgalandırmalarını dileriz.

TIMSS Nedir?

Öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendrilmesine yönelik bir tarama araştırmasıdır. Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (International Association for the Evaluation of Educational Achievement) IEA´nın bir projesidir.

TIMSS Projesinin Amacı

 

TIMSS’in temel amacı, dünya çapında matematik ve fen eğitim öğretiminin gelişmesine yardımcı olmaktır.

TIMSS, katılımcı ülkelere aşağıdaki soruların cevaplarını bulmasına yardımcı olur:

  • Öğrencilerimizin matematik ve fende durumu nedir?
  • Zaman içinde bu durum iyileşiyor mu?
  • Durumumuzu nasıl geliştirebiliriz?
  • Diğer ülkelere göre durumumuz nasıl?
  • Diğer ülkeler başarının arttırılması konusunda ne yapıyor?
  • Dünyadaki en büyük uluslararası öğrenci başarısını değerlendirme çalışmasıdır. 􀂃 
  • 4. ve 8. sınıf düzeyindeki öğrencilere uygulanır. 􀂃
  • 4 yılda bir yapılmaktadır.

TIMSS Tanıtım Sunusu İçin:

http://yegitek.meb.gov.tr/pdf/TIMSS_Tanitim_sunusu.pdf 

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.