ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü Önceliğinde,Mesleki Eğitim Merkezi ve İŞ-KUR tarafından Roman kızlarımıza düzenlenen kursun sertifika töreni yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Önceliğinde,Mesleki Eğitim Merkezi ve İŞ-KUR tarafından Roman kızlarımıza düzenlenen kursun sertifika töreni yapıldı.

        Devrek Mesleki Eğitim Merkezi ve Zonguldak İŞKUR il müdürlüğü tarafından düzenlenen “Düz Dikiş Makinacılığı” projesi kapsamında roman kız kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Kursiyerlere günde 8 saat, 42 işgünü kurs verildi. 13 kursiyer belge almaya hak kazandı. Sergi açılışı ve sertifika törenine Devrek Kaymakamı Yakup GÜNEY,Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım YÖRÜK, İlçe Jandarma Komutanı Serdar KOPARAN ,ilçe Emniyet Müdürü Ferdi KUYU ,İşkur İl Müdür Yardımcısı Hakkı ALKAN,Milli Eğitim Müdürü Satılmış TUNÇKAYA ve okul müdürleri katıldı.

         Törende konuşma yapan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İsmail DERİN “Devrek Mesleki Eğitim Merkezi ve Zonguldak işkur il müdürlüğü tarafından düzenlenen “diz dikiş makinacılığı” kursu sertifika törenine hoş geldiniz.Kursumuz günde 8 saatten 42 işgünü devam etti.13 kursiyerimiz bu kurs sonucunda sertifika almaya hak kazandı.Bu kursu açmamızdaki amacımız ilçemizde yaşayan Roman kızlarımızı bir meslek alanında eğitip onların istihdamını sağlamaktı. Bu anlamda temel seviyede uygulamalı mesleki eğitim verdi. Kursiyerlerimizin günlük 20 tl cep harçlığı eğitici günleri İŞKUR il müdürlüğü tarafından verildi  , kursumuzun temrinlik malzeme ihtiyacını karşılayan ilçe Kaymakamlığımıza ve atölyelerini kullanma imkanı bulduğumuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” dedi. Belge alan kursiyerin Devrek bölgesindeki özel sektörlerden istihdam için talep olduğu  ve bundan sora Roman vatandaşlarımıza yönelik kursların açılacağı bildirildi.

01-07-201601-07-201601-07-2016

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.