ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ABDULLAH TURAN´IN YIL SONU MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ABDULLAH TURAN´IN YIL SONU MESAJI

            Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2017-2018 eğitim - öğretim yılını huzur içerisinde tamamlamış olmanın sevincini yaşıyoruz. 

            Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu sene de bütün okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için her türlü fedakârlığı yaptılar.

            Bugün ilçemizde 451 okul öncesi, 2058 ilkokul, 2239 ortaokul ve 2151 lise öğrencimiz ve onların aileleri karne almanın sevincini yaşıyorlar.

 

            Değerli Veliler,

            Başarılı öğrencilerimiz haklı olarak sevinç ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşmanın hazzını yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve asla onların kendini yetersiz hisseden, umutsuzluğa kapılan, özgüven duyguları incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını hissettirmek için hassasiyet göstermelisiniz.

            Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız.

            Çocuklarımızın neleri başaramadıklarını değil, neleri başardıklarını görmek ve onları bu yönde teşvik edip, desteklemek en doğru yaklaşım olacaktır.

            En değerli varlıklarımız unutmayalım ki çocuklarımızdır. Onların varlıları ve sağlıkları dünyanın en güzel karnesinden daha değerlidir.

 

            Sevgili Öğrenciler,

            Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, kitap okumayı ihmal etmemelisiniz.

            Kiminiz ilkokulu bitirdi, kiniz ortaokulu, kiminiz liseyi. Şimdiden seneye gideceğiniz yeni okul, yeni arkadaş, yeni öğretmen heyecanınızı paylaşıyor, her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum.

            Lise mezunlarımıza girecekleri Yükseköğretim Kurumları sınavlarında başarılar diliyorum. Çalışanların emeklerinin karşılıklarını fazlasıyla almaları en büyük dileğimdir.

            Hayatınız boyunca mutlu ve sağlıklı olun. Bahtınız açık olsun.

 

 

            Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

            Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

            Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan güvenlik güçlerimize, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul personellerimize teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmenizi diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.

          Bu yıl aramızdan ayrılan değerli büyüyümüz  Özbağı ortaokulu müdürü  Celal KÖSE ağabeyimize Allah’tan rahmet diliyor, kendisini saygıyla anıyor, mekanının cennet olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.