ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SATILMIŞ TUNÇKAYA´NIN 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SATILMIŞ TUNÇKAYA´NIN 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

2015-2016 Eğitim öğretim yılına 28 Eylül 2015 Pazartesi günü yeni bir heyecan azim ve sevinçle hep birlikte başlıyoruz. 

İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye´nin yolu da eğitimden geçmektedir. Çağdaşlaşmanın ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkanı sağlandığı takdirde, ülkemizin süper ve güçlü bir ülke olmasının önünde hiçbir engel kalmaz. İşte bundan dolayı insanın mutlaka eğitim ve öğretime ihtiyacı vardır. Bu eğitim, hayat boyu devam etse de eğitimde çocukluk dönemi en önemli aşamadır. Hayata kişisel, sosyal, kültürel, zihinsel, maddi ve manevi anlamda iyi yetişmiş bireyler kazandırmak için çocukluk dönemi en   iyi değerlendirilmesi gereken bir dönemdir.

Bu bağlamda bizler Devrek Milli Eğitim Camiası olarak Kaymakamlığımızın da öncülüğünde,  2015-2016 öğretim yılında eğitim ortamlarının fiziki anlamda daha iyi oluşturulabilmesi için devlet büyüklerimizin katkılarıyla eğitim kurumlarımızda yeni ve çağdaş düzenlemeler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Yaz boyunca ilçemizdeki birçok temel eğitim ve ortaöğretim okullarımıza 385.520 TL’lik onarım gerçekleştirdik.Ayrıca 35.000 TL´lik iç ve dış cephe boyası okul aile birliği yönetimlerine teslim edilerek derslik ve dış ortamların güzelleştirilmesi yoluna gittik. Bugün itibariyle ilçemiz, ve Gökçebey ilçesi olmak üzere toplam 150.000 civarında ders kitabının dağıtımını gerçekleştirerek öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle buluşturduk.

Bu arada eğitime geçmişten bugüne kadar katkı sunan tüm hayırseverlerimizden ölenlere rahmet, hayatlarına devam edenlere eğitim camiası adına teşekkür ve minnetlerimizi sunuyor ve diğer hayırseverlerimizinde eğitime katkılarını da bekliyoruz.

Eğitime yapılan bu yatırımlarla ilçemizi ve ülkemizi ATATÜRK’ün bize hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmek çocuklarımıza vereceğimiz iyi eğitimle olacaktır. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitilmiş insan gücüyle ölçülmektedir. Çocuklarımızı bugünden yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmeliyiz. Onların; tüm eğitim kademelerinde ve hayatta üretken ve kişilikli bireyler olmalarının yolu öncelikle temel eğitimden geçmektedir.

Bu yıl ilçemizde; 4878 temel eğitim, 2358 ortaöğretim öğrencisi, 950 Açık Lise ve dengi okul öğrencisi olmak üzere  toplam da 8186 öğrenci eğitim öğretime başlayacaktır. Tüm eğitim kademelerinde öğrencilerimizi yetiştirmek üzere, 55 YÖNETİCİ, 425 ÖĞRETMEN OLMAK, 55 PERSONEL ÜZERE TOPLAMDA 535 KİŞİLİK eğitim öğretim kadrosu görev yapacaktır.

Bu kadromuzla çocuklarımızı uygarlığın yetişkin bireyleri yapmak, araştıran ve sorgulayan kendi kendine karar verebilen, verdiği kararların sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojileri yaşam biçimi haline getiren sadece eleştiren değil aynı zamanda çözümler üretebilen nesiller olmasını arzu ediyoruz.

       Sadece Öğretmenlerimizden değil anne babalarımızdan da istek ve beklentilerimiz var. Velilerimiz ders dışı zamanlarda öğrencilerimizi ilçemizdeki spor salonlarına ve gençlik merkezlerindeki eğitim faaliyetlerine, ilçe halk kütüphanesine, halk eğitim merkezleri ile okullarımızdaki diğer sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere yönlendirmeli, okul dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeli ve öğrencilerimize zarar verecek her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmalarını beklemekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 eğitim öğretim yılında bütün öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve saygıdeğer anne ve babalarımızın, eğitime katkı sunan sivil toplum kuruluşlarıyla herkesin  “İlköğretim Haftasını”kutluyor, yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ederken hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.                                                                                                                                                                                                                                          ( 28/09/2015 Pazartesi)

 

                                                                                                                Satılmış TUNÇKAYA

                                                                                                          Devrek  Milli Eğitim Müdürü

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.