ZONGULDAK DEVREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması

Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi  başvurusunu gerçekleştirdiği; “2018 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması” Projesi tanıtım toplantısı 20 Kasım 2018 Salı günü yapıldı. Saat 11.00´da başlayan tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdullah TURAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Oğuz BÖLGE, Okul Müdürleri, Sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler katıldı.
Simülatör ve Robot Eğitim Sistemi İle Yeni Eğitim Laboratuvarı Kurulması

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından başlayan toplantı akışı; Projenin Gerekçesi, Projenin Tanımı ve Süresi, Projenin Amacı ve Hedef Kitle, Proje Kapsamında Düzenlenecek Faaliyetler, Proje Ekibi ve Proje Bütçesi ile devam etti. Okulumuzun etlinlik ve faaliyetlerini içeren sinevizyon gösteriminin de yer aldığı toplantı Kapanışın ardından İkram Servisi ile son buldu.


9 ayda tamamlanacak olan ve 291.800 ₺ bütçeli projenin tanıtım toplantısında konuşan Okul Müdürü Turgay KIRGİL, "Çok hızlı bir şekilde gelişip değişen Bilim ve Teknoloji, her geçen gün yeni bir bilgi ve ürün ortaya çıkıyor. Bundan 10 yıl sonra adını dahi duymadığımız meslekler ortaya çıkacak. O nedenle biz burada öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Geleceğin mesleklerinin yeterlilikleri neyse ona uygun eğitim olanakları sağlamaya çalışıyoruz. Bu noktada öğrencilerimizde çağın gerekliliklerine uyum sağlayacak, ihtiyaçlarını karşılayacak becerilerin olmasının çok önemli olması dolayısıyla, yaptığımız ihtiyaç analizleri sonrasında öncelikle öğrenme ortamlarını ele aldık. Öğrencilerimizin yaş seviyesine göre bilişsel ve duyusal özelliklerini dikkate alarak Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesinde görev yapan öğretmenlerimiz ve okuyan öğrencilerimiz proje sürecine dahil olacaklardır. 9 ayda tamamlanmasını planladığımız projede ana hedefimiz; öğrencilerimizin, pek çok farklı alanda düşünme becerilerini geliştirerek, sadece teknolojiyi kullanan bireyler değil aynı zamanda teknolojide dünyaya liderlik edebilecek bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. Bu kapsamda hizmete sunacağımız bu projemizin okulumuz, ilçemiz ve bölgemize büyük değer katacaktır. Bu projenin başta öğrencilerimiz olmak üzere herkese hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

27-11-201827-11-201827-11-2018

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Zemin Kat Devrek / Zonguldak - 0 372 556 10 23 - 556 42 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.